Strona główna

Witaj!
      Cieszę się, że mogę powitać Cię w skromnych progach mojego świata. Jestem Mariką - skrajną indywidualistką i przeciętną introwertyczką. Istotką z piórem i książką w ręce. Marzycielką tkwiącą między snem, a jawą. Dziewczyną zafascynowaną literaturą, pisarstwem, śpiewem, rysunkiem, kolekcjonerstwem minerałów, matematyką, filmem, światem artystów, joggingiem, gotowaniem, tworzeniem, duchowością. Moje motto życiowe? Nie ma rzeczy niemożliwych; istnieją tylko myśli, które nas ograniczają.
      Wchodź śmiało. Buty i płaszcz zostaw w przedpokoju. Pozwól, że najpierw oprowadzę Cię po Papierowych Myślach.
  • Informacje - wszelkie informacje dotyczące zawieszeń bloga oraz aktualizacji.
  • Papierowa Myśl - najistotniejsza część bloga, cel jego założenia, czyli wszelkie przemyślenia na różne tematy.
  • Recenzje - tego chyba nie muszę objaśniać :)
  • Kruche motyle - muzyka, cytaty, obrazy, informacje o nowych postach, przepisy kulinarne...
  • Pozostałe - posty, których nie potrafię przydzielić do żadnej z wyżej wymienionych kategorii.
      Nalej sobie herbaty i rozsiądź się wygodnie. Za chwilę odbędziesz podróż po zakamarkach umysłu. Na początku zadam Ci proste pytanie: czym jest według Ciebie myśl? Obrazem? Dźwiękiem? Słowem? Czymś zbędnym, a może niezwykle istotnym? Codziennie setki z nich przebiegają przez naszą głowę, a my skupiamy się jedynie na niewielkim ich procencie. Nawet nie bierzemy pod uwagę tego, że większość z nich, o ile nie wszystkie, kształtują nasz stosunek do ludzi i siebie samych, a także to, jak odbieramy rzeczywistość. Niekontrolowane myśli są w stanie wyrządzić ogromny bałagan, kontrolowane pozwolą nam się stać tym, kim pragniemy być.
      Myśli są jak słowa zapisane ołówkiem za papierze. Mogą pozostać niezmienione. Można je wykreślać, dowolnie przekształcać. Wystarczy iskra ognia, by kartka papieru spłonęła. Wystarczy jedna chwila, by myśl przekształciła się w inną, zmieniła się, jak również zniknęła całkowicie nie pozostawiając śladu…
      Cel Papierowych Myśli? Uporządkować rozedrgane myśli, nadając im rzeczywisty wymiar, co pozwoli dokładniej odkryć i zrozumieć siebie. Zabawa myślami. Pragnę wymieniać się z Tobą poglądami i spostrzeżeniami, zobaczyć jak bardzo Twoje zdanie może wpłynąć na moje postrzeganie świata i odwrotnie. To obopólna korzyść, ponieważ być może oboje będziemy w stanie nauczyć się czegoś od siebie. Zapraszam do wspólnej wędrówki po oceanie myśli.
Trzymaj się ciepło,
Marika.
Nowe posty w każdy piątek o 20:00.